Till startsidan för  kommun
Use Google to translate the web. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

DÖLJ MENY

Studieförbund

I Töreboda kommun verkar följande studieförbund:

ABF Skaraborg

Kontakt: Anita Blom
Telefon: 0501-15070 / 073-5187305
E-post: anita.blom@abf.se
www.skaraborg.abf.se

Medborgarskolan

Kontakt: Linda Persson
Telefon: 0501-70260
E-post: linda.persson@medborgarskolan.se

Nykterhetsrörelsens bildningsverksamhet

Kontakt: Zinijad Jagurdzija
Telefon: 0734-61 47 99
E-post: zinijad@nbv.se
www.nbv.se

Sensus studieförbund
Kontakt: Gunnel Svensson
Telefon: 0500-42 49 50
E-post: gunnel.svensson@sensus.se
www.sensus.se

Studiefrämjandet N Skaraborg
Kontakt: Inger Nilsson
Telefon: 0500-38 15 50
E-post: skovde@studieframjandet.se
www.studieframjandet.se

Studieförbundet Bilda
Kontakt: Anders Karlsson
Telefon: 0500-43 75 90
e-post: anders.karlsson@bilda.nu
www.bilda.nu

Studieförbundet Vuxenskolan

Kontakt: Yvonne Bergman-Lundin
Telefon: , 0506-100 67, 070-855 30 91
E-post: yvonne.bergman@sv.se
www.sv.se/skaraborg

Sidan senast uppdaterad: 2017-03-07

Relaterad information

Kontakt

Anna-Karin Kjellberg
Telefon: 0506-189 40
E-post: Anna-Karin Kjellberg

Postadress:

Töreboda kommun
Box 83
545 22 Töreboda

Ansvarig nämnd
Kommunstyrelsen

Kontakta oss

Adress

Töreboda Kommun
Drottninggatan 4
Box 83
545 22 Töreboda

Telefon

0506-180 00

Samarbetskommunerna
Mariestad kommuns
Gullspång kommuns